Algoane - meie territoorium

MERI

96,5% ulatuses koosneb merevesi puhtast veest, ning ülejäänu jaguneb soolade ja teiste keemiliste elementide ( floorr, väävel, kaalium, kaltsium) vahel.

 

Merevesi on täiuslikult tasakaalustatud ning sisaldab kõiki elemente, mida meie ainevahetus vajab (mikroelemente, vitamiine, mineraalaineid, joodi, jne) ja selle kontsentratsioon on üsna sarnane vereplasmaga.

 

MEREVETIKAD

Merevetikatel on hämmastav võime kontsentreeruda mere rikkalikele mineraalidele ja mikroelementidele. Ning nad on võimelised taastama aineid kuni 20 000 korda intensiivsemalt: tugevdades, remineraliseerudes ja uuesti tasakaalustades.

 

Merevetikas pakub fantastilisi eeliseid, mida nahk ja keha tõeliselt vajavad:

 

  • Stimuleerib vereringlust,
  • Toniseerib nahakudesid,
  • Eemaldab mürke ja aitab taastada niiskuse, proteiinide, vitamiinide ja mineraalide tasakaalu.

 

Ainult 1%  tohutult mitmekesiste merevetikate populatsioonist  on kasutusel kosmeetilistel eesmärkidel, seega on merelisel kosmeetikal arvestatav teadusuuringute potentsiaal.

 

BRITTANY

Unikaalse geograafilise positsiooniga koht, mida mõjutab Golfi hoovus. Hoovuse suurepärased looduslikud tingimused tagavad merevetikate kvaliteedi, mida kasutatakse Algoane iluhooldustoodete valmistamisel:

 

  • Stabiilne, keskmine veetemperatuur: merevetikad elavad sügavusel, kus temperatuur ei erine palju: 10-11 kraadi talvel ja 14-15 kraadi Celsiuse järgi suvel.
  • Lainetus: Brittany´s on täiuslikud tingimused kuna seal on maailmas suuruselt teine lainetus. Seda umbes 6 tunnise intervalliga ja keskmiselt 10m kõrguste lainetega. Viimane annab märku ka vee suurest hapniku sisaldusest.
  • Valgus: Merevesi on selge ja läbipaistev, ning see aitab tagada merevetikate fotosünteesi, kuna valgus pääseb vetikateni.

 

Nende kolme tingimuse kombinatsioon võimaldab arendada suurtes kogustes merevetikaid.  Ligi 80 000 tonni merevetikaid koristatakse Brittany´s iga aasta, mis on peaaegu kogu Prantsuse saak.

 

See tähendab, et Iroise meri on suurim merevetikate kasvatusala Euroopas, millel on enam kui 800 liiki merevetikaid.